Neden Alarm Kiralama

Büyük bir iş yeri, çok sayıda evi veya gayrimenkulü olan bir insanın hepsini güvende tutması oldukça zordur. Güvende tutmanın birkaç yöntemi vardır. Bunlardan birisi güvenlik tutmak ve her an başında bekletmektir. Lakin bu yöntem oldukça pahalı bir seçenektir. Bunun yerine oldukça basit bir yöntem daha mevcuttur ve bu da alarm sistemidir. Ülkemizde alarm sistemi eskiden sadece satın alınsa da artık kiralanabilmektedir de. Alarm kiralama sistemi ile güvenlik firması aylık belirli bir ücret karşılığında cihazı kullanıma sunar. Kullanıma sunulan bu süre zarfında cihazın tüm bakım, güncelleme ve arıza bedeli firma tarafından sağlanmaktadır. Aynı zamanda kiralanan alarm sistemini diğer güvenlik sistemleri ile de eş zamanlı çalıştırılabilir.

Alarm kiralama sisteminde fiyatlar firmadan firmaya değiştiği gibi kullanılacak alana göre de değişiklik göstermektedir. Bunun nedeni kullanılacak alandaki giriş çıkış sayısına göre alarm kiralama sisteminde kullanılacak dedektör sayısı belirlenmektedir. Bu sayıya göre de sizin ödeyeceğiniz fiyat miktarı belirlenmektedir. Bu sadece kiralama için geçerli değildir. Alarm sistemini satın almak isteniz de fiyat skalası kullanılan dedektör miktarına göre değişir.

Bir kıyaslama yapılacak olursa alarm kiralama sistemini seçmek elbette daha mantıklı bir karar olur. Çünkü alarm kiralama sistemini aldığınızda toplu para ödemek zorunda kalmazsınız. Buna ek olarak herhangi bir arıza durumunda, güncellenmesi gerektiğinde veya bakıma ihtiyaç duyulduğunda ek ücret ödemenize gerek kalmaz. (Akü Hariç) Kiralama sisteminde tüm bu ücretleri aylık ödediğiniz fiyata dahildir. Bir diğer seçme nedeniniz de kiralama sisteminde cihazınız anlık olarak merkez tarafından takip edilir. Bu takip neticesinde herhangi bir arıza durumunda firma anında bilgi sahibi olur. Bunun sonucu olarak da anında müdahale edilerek cihazınız tekrar tamir edilir ve güvenliği elden hiçbir zaman bırakmazsınız. Lakin bir alarm sistemi satın aldığınızda cihazınızı kendiniz takip etmeniz gerekmektedir. Yorucu bir iş maratonunda arıza durumun gözden kaçması ile çok büyük zararlarla karşılaşabilir ve geri telafisi olmayabilir. Tüm bu neticeler itibariyle eğer bir alarm sistemi kullanmayı düşünüyorsanız firmanın kiralama seçeneğini de göz ardı etmeyerek incelemelisiniz.